تور آبشار کبوتر لانه (کموتر لو)

||تور آبشار کبوتر لانه (کموتر لو)
تور آبشار کبوتر لانه (کموتر لو)2019-11-08T16:49:44+00:00

توضیحات پروژه

تور کبوتر لانه یا کبوتر لو آژانس الیاسی
اطلاعات تور
قیمت 25,000 تومان
اعتبار از 1 مهر تا 1 فروردین
درجه سختی متوسط
مسافت با ماشین 1 ساعت
میزان پیاده روی 1 ساعت
مدت اقامت 1 روز
نوع سفر زمینی – مینی بوس
برنامه سفر
محل تجمع پارک صخره ای
ساعت تجمع 6:30 صبح
ساعت شروع حرکت 7:00 صبح
ساعت بازگشت 8:00 شب

امکانات تور

لوازم همراه

  • يک وعده صبحانه

  • یک وعده ناهار

  • یک وعده عصرانه

  • زیرانداز

  • وسايل شخصي

  • کفش مناسب پیاده روی یا کوهنوردی

  • لباس اضافه جهت آب تني

توضیحات

آبشار کبوتر لانه یا کبوتر لو یا کموتر لو یا کفتر لو در دل صخره‌های رویایی در بخش بِسوم یا بسطام شهرستان الشتر واقع‌شده که داری طبیعت بکر و زیبایی است.

در مسیر رسیدن به این آبشار قدم‌ به‌ قدم و لحظه‌ به‌ لحظه تصاویر تازه‌ای در قاب چشمانمان جای می‌گیرد. هر چه قدر که پیش‌تر می‌رویم لذت بیشتری از سفر را حس می‌کنیم.در این منطقه خوش آب‌وهوا انواع درختان کوهی ازجمله مو پسته و زالزالک وحشی وجود دارد، آبشار کبوتر لو حدود ۶ ماه از سال از دل صخره بیرون می‌جهد.

این منطقه به‌ تازگی مورد توجه بیشتر تورهای گردشگری قرار گرفته است. نزدیکی محل به خرم‌آباد باعث شده است که مردم از سراسر ایران به دیدن این منطقه بیایند و به سبب نزدیکی به مرکز استان حتما سری به آبشار بزنند.

متاسفانه در سال‌های اخیر گردشگری غیرمسئولانه صدمات بسیاری به این منطقه وارد کرده است. تورهای گردشگری بیش از توان اکولوژیک این منطقه به آن گردشگر وارد می‌کنند که این امر باعث شده است منطقه آسیب ببیند.

منطقه بسام یکی از مناطق مهم طبیعت و محیط زیست لرستان است. این منطقه در جوار منطقه حفاظت شده اسبی کوه خرم آباد قرار دارد و زیستگاه پلنگ ایرانی است. همچنین تنوع زیستی این منطقه مثال زدنی است. بسطام دارای جنگل‌های بلوط متراکم است و یک ذخیرگاه مهم جنگلی است.

متاسفانه گردشگری غیرمسئولانه صدمه زیادی به طبیعت منطقه وارد کرده است. بیشترین صدمه را نیز مردم بومی و تورهای گردشگری داخل لرستان به این منطفه وارد کرده‌اند.

در بهار باید این منطقه به طور دائم پایش شود. هم محیط زیست باید این کار را انجام بدهد و هم سمن‌ های محیط زیستی در استان. لرستان به عنوان قلب زاگرس نیازمند توجه بیشتر در زمینه جنگل‌داری است.

مسیر پیاده روی آبشار

آبشار کفتر لو به فاصله تقریبی 6 کیلومتری شمال روستای کند علیا ودر ارتفاع حدود 2هزارو 300متر از سطح دریا قرار دارد برای رسیدن به این آبشار از داخل روستا نیاز به حدود 1.5 ساعت پیاده روی است با ادامه خیابان اصلی و خروج از روستا پس از یک چرخش 90 درجه ای به سمت چپ وارد جاده ای می شوید به نام خیابان آبشار کمی بالا تر به یک دوراهی با تابلوی راهنما می رسید که سمت راست به منطقه آبکشه و سمت چپ ادامه خیابان آبشار است که شما را مستقیم به سمت باغ های روستا پس از آن به آبشار هدایت میکند اگر در تیر ماه به کند علیا بروید و قدم دراین جاده بگذارید بدون شک از تماشای باغ های سرسبز درختان گیلاس و آلبالو و انبوه میوه های آنها سیر نخواهید شد هرچه به جلوتر میروید به زیبایی های مسیر افزوده شده وشاخه های پر بار درختان گیلاس که دو طرف جاده به شما لبخند میزنند لذت خواهید برد.

گالری تصاویر